Blog o křečcích a morčatech!!
Prosím hlásněte pro Snížka ZDE!

Říjen 2009

Krátkosrstá plemena morčat

28. října 2009 v 19:05 | Andrea |  Plemena morčat
Morče hladkosrsté
Anglický crested

Americký crested

Anglický rex

Rozeta


Švýcarský teddy

Tak to jsou krástkosrstá morčata líbí?=o)Aktuálně

23. října 2009 v 17:58 | Andrea
Ahojte Sb i návštěvníci tohohle blogu.Moc se omlouvám že sem tu nebyla ale měla sem zákaz a nemělasem čas a navíc se mi ani moc nechtělo..Doufám SBčka že mi odpustíte a že si mě nevymažete.Jinak křečci se mají dobře před chvilkou sem jim i Čikytákovi dávala mrkev a moc jim chutnala teď jdu SBčka obejít..No jinak budu se snažit psát.

Nemoce morčat

14. října 2009 v 20:05 | Andrea |  Nemoci morčat

Karanténní opatření

Ať už kupujeme nové chovné jedince nebo miláčky na mazlení, měli bychom po přinesení nového tvorečka zavést preventivní opatření pro znemožnění možnosti přenosu chorob z nově příchozího na naše starousedlíky. Bohužel často bývá následující problematika opomíjena a je argumentováno chabými zdůvodněními, že již mnoho zvířat bylo přineseno a rovnou začleněno do domácího hejna morčat bez toho, že by se objevil nějaký problém. Ovšem jednoho dne při zanedbání karantény může nastat skutečně velmi vážná situace.
Nejrizikovější bývá nákup morčat ve zverimexech. Samozřejmě není možné plošně odsoudit tento způsob nákupu, jednoznačně záleží na úrovni zverimexu, ovšem i na úrovni dodavatelů. Problematický zdravotní stav prodávaných zvířat může být způsoben nedostatečnou péčí personálu a neodpovídajícími hygienickými podmínkami. Avšak v mnoha případech nemají pracovníci zverimexů žádný podíl na neblahém stavu zvířat, stačí jeden nezodpovědný dodavatel a může způsobit i jen jediným dodaným nemocným zvířetem v původní skupině zvířat v obchodě mnoho problémů. V tomto směru ze mne hovoří přímo má zkušenost s koupí malého morčátka, které bylo napadeno svrabem. Úroveň obchodu však byla velmi dobrá, zvířata měla naprosto čistou podestýlku, vše nasvědčovalo tomu, že péče o ně je velmi dobrá.
Další problém může být koupě od chovatelů tak trochu naslepo, např. zasláním zvířat drahou, kdy tak trochu kupujeme zajíce v pytli.
Ovšem i v případě, že kupujeme zvíře přímo osobně u chovatele, nemusíme se stoprocentně vyhnout polízanicím s chorobami.
Shrnuto: ať už kupujeme morčata odkudkoliv a jakýmkoliv způsobem, neměli bychom karanténu podceňovat. V prvé řadě zvíře okamžitě pozorně prohlédnout, všímat si výtoku z očí, nosu apod., prohlédnout kožíšek, zda se nenacházejí holá místa, stroupky, případně pohybující se parazité, všímat si kvality výkalů a vzhledu moči.
Nejlépe je nové zvíře umístit do odděleného výběhu a ještě lépe do jiné místnosti. Některé respirační choroby bývají přenosné kapénkovou cestou stejně jako u lidí. Současně je vhodné dávat si pozor i při běžné manipulaci, např. při čištění kotce, nejdříve čistit kotce domácích usedlíků a teprve nakonec kotec nového zvířete.
Délka karantény je sporná záležitost. Rozhodně pár dní by bylo dobré nové zvíře v karnténě ponechat. Jak známo, u morčat se choroby vyvíjí bohužel velmi rychle a proto bývá po velmi krátké době zřejmé, že něco není v pořádku. Od věci není preventivní podání léčiv, především proti kokcidioze, případně preventivní postřik antiparazitárním přípravkem ( např. Kadox ).
Ačkoliv všechny popsané zkušenosti vyhlížejí velmi jednoduše a logicky, bývá problematika často přehlížena a nedostatečně brána v potaz. Proto jsem chtěla znovu zopakovat základní principy, které drží naše chovy zdravé a kvalitní.Parazitární onemocnění

Vši

Malé bílé až hnědé potvůrky, připomínající 1-2 mm dlouhé placaté červíky se nejvíce zdržují u koř

Happy Teddy :-)

12. října 2009 v 18:34 | Andrea |  Krmení
Tak včera jsme jeli na takoví malý nákupní výlet.Tak koupila sem si boty triko..No mají tam uplně suprovní velký zverimex protože tam mají různou výbavu vše na co si vzpomenete..No a taky tam mají hooodně zvířátek.Činčili,potkany,myšky,křečky zlaté a džungarské,papoušky,rybky,někdy tam mívaj dokonce i fredky,králíky minule jak sme tam byli tak měli i morčátka ale prodali se tak byli jen ti králíci no a pak tam maj ty různé cvrčky atd.No tak sem Čikytákovi koupila podestýlku a nějaké medvídky pro hlodavce..Jmenuje se to happy teddy.Křečkům sem to ještě nedávala a Čikytákovi už jo a mooc mu to chutná.Sice jemu chutná všechno ale to je jedno.No a samozřejmě sem pro vás nafotila i fotky.Možná jste to někdy měli nebo máte.


Nová knížka o morčatech-bydlí s námi morče

9. října 2009 v 14:55 | Andrea
Tak ve středu jsme byli na výletě tak sem se jen tak podívala do knihkupectví a ptala se po knížce o křečcích tak pár vytáhla ale jelikož už sem všechny měla(mám 6 knížek o křečcích) a pak ještě nějaké knížky o morčatech a tak sem tam našla jednu pěknou malou tak sem si ji koupila.Sice je malá ale je pěkná!!

Název:Bydlí s námi morče
Počet stran:31
Obsah:Tak je tam snad vše je to takové shrnutí a je to dost poučný.Jsou tam i krásné fotenky takže doporučuji!
Napsal(a):Helena Piersová
Obrázky z knihy:

Pěkná že??

Kulíšek v běh. kouli

6. října 2009 v 15:45 | Andrea |  Moji křečci
Tak sice koule už je rozbitá ale mám ještě fotky když v ní Kulíšek běhal..Navíc fotky to nejsou moc staré.Skoro vždy když sem měnila křečkům tak aby nemuseli jen pobíhat po krabici tak je dávám do běhací koule at se nenudí.Je to moc dobrá věcička takže doporučuju!Jelikož jak sem psala tak koule je rozbitá nebot ji brácha nechtěně rozbil..Takže si budu muset koupit novou.No a tady mám dvě fota jak je Kulíšek v tý kouli.Sice nejde moc vidět ale co už snad vám to bude stačit a snad se fotenky budou i líbit..


Koupení moučných červů

4. října 2009 v 18:58 | Andrea |  Krmení
Tak před několika dny sme jeli do zverimexu a tak sem si koupila moučné červy protože tam zrovna(výjmečně) měli.No ale byli teda docela drazí.Stáli šedesát korun a když jsem je kupovala na burze tak stáli pouze sedmnáct korun.Tak mě to docela překvapilo ale nakonec jsem je vzala.Co bych pro ty křečoně neudělala.Musím říct že Snížkovi a Kulíškovi moc chutnají!!A hlavně jsou velkým zdrojem bílkovin takže doporučuju!Sice vám přijdou nechutní i když mě přijdou normální ale můžete je nabírat pinzetou nebo lžičkou.Já je nabírám lžící ale někdy když s tý lžíce spadnou tak je naberu i rukama..Moční červy sou většinou podáváni zaživa protože se v nich tak uchová více těch bílkovin..A tady sem před chvikou vyfotila fotku těch čarvů tak se nezděste!

Jo a moučné červy můžete krmit strouhankou.

Fotky-Snížek+aktuality.

2. října 2009 v 13:10 | Andrea |  Moji křečci
Tak jak sem slíbila budu tu častěji a tak sem přidám nějaké aktuality o mích hlodavcích a fotky Snížka.
Proužek-Se má moc dobře ale musím říct že je to lenoch pořád spí a když nespí tak jí..Ale občas se proběhne po kleci a zajezdí si v kolečku.Taky donedávna jezdil v běh. kouli jenže brácha ji nechtěně rozbil..No ale koupí se nová.
Kulíšek-Se má moc dobře a hyperaktivní je stále.Mám ho ráda přes den si trochu pospí nají se a samozřejmě jde hned jezdit na kolotoči!!Taky mu moc chutnají mouční červy které jsem nedávno koupila ale to vám povím až v dalším článku.
Snížek-Se má taky dobře ten není přímo hyperaktivní ale ani líný.Většinu dne prospínapapá se a až se už blíží večer vyleze z domku a jde si trochu zaskotačit a zajezdit na kolotoči.A jako Kulíškovi tak i jemu moc chutnají mouční červy!Na fotkách si určitě všimnete že hodně povyrstl!Myslím že se má dobře.
Čikytáček-Ten se má přímo skvěle.Jenže kamarád dnes asi nebude ale až příští týden možná..No ale naštěstí má ještě Lucku(pes) která ho věčně otravuje a taky na něj žárlí!Jinak strašně moc rád jí a já sem tatku poprosila aby mu zhotovil nějaký výběh na ven tak už se na něm pracuje zítra už možná bude tak vám nafotím fotky!

Tak a to asi vše a teď ty fotečky!!

Jak vydíte tak Snížka mám ochočené!

Líbí?!

Prominte,už jsem zpět.

1. října 2009 v 13:12 | Andrea
Moc se vám omlouvám že jsem tu dlouho nebyla ale psala jsem že nebudu mít moc času..Ale teď
už budu mít trochu víc času.Taky sem tu nebyla kvůli škole ale i kvůli hrozným událestem které bych nikomu z vás nepřála.Každopádně doufám že jste si mě SB nemazali už vás zase začnu obcházet a psát články .Tak jinak křečci se mají moc dobře a i Čikytáček se má moc dobře.No a možná zítra budu mít nový morče protože babička s dědou pojedou ale jen možná pojedou na výstavu malých zvířat.Takže kdyby tam bylo nějaké krásné morče na prodej tak mi ho koupí.No a když ne tak ho dostanu až na Vánoce ale to mi vůbec nevadí hlavně když bude.Tak držte palce.A teď jdu oběhnout svá SB!