Blog o křečcích a morčatech!!
Prosím hlásněte pro Snížka ZDE!

Červenec 2009

Křečík Campbellův-info

30. července 2009 v 20:06 | Andrea |  Druhy křečků
Křečík Campbellův je svrchu šedohnědý s výrazným černým pruhem, který se táhne uprostřed hřbetu. Narozdíl od křečíka džungarského jsou proužky oddělující světlé zbarvení břicha od tmavšího hřbetu téměř neznatelné, nebo dokonce vůbec chybějí. Na zimu křečík Campbellův nebělá, ale v zajetí se vyskytla již celá řada barevných mutací, uváděných do obchodů se zvířaty pod nejrůznějšími, často matoucími názvy. Stejně jako křečíci džungarští jsou křečíci Campbellovi vzájemně velmi tolerantní a žijí často v malých skupinách. bohužel se již totéž nedá říci o jejich snášenlivosti vůči chovateli, protože většina z nich neváhá použít ostré zoubky, pokud se jim zdá, že je jejich bezpečnost ohrožena.

Lilinka

26. července 2009 v 9:32 | Andrea |  Moji křečci
Tak ještě před 2 dny byla Lilinka čilá a chovala se normálně..Ale včera rano sem jí nasypala jídlo a ona byla v domku a něco dělala samozřejmě dýchala.Pak sem jí viděla jak vylezla ven skoro nemohla chodit těžce dýchala a večer zemřela..Je mi z toho do pláče.Ale nedá se nic dělat..

Jak získat důvěru morčete

21. července 2009 v 16:47 | Andrea |  Jak získat důvěru morčete
1.Probuzení zvědavosti Přibližuj se ke zvířeti,když je klec zavřená.Polož se vedle klece ve výšce jeho očí.Zůstan několik minut nerušeně ležet,a potom zkus napodobovat tony morčete.Žádné morče nedokáže odolávat svým vlastním zvukům.Přibližuje se k tobě,spatří tě a začne věřit.Začíná být zvědavé. Opakuj takoví postup po dobu 2až 3 dnů.
2.Pochoutky činí zázraky
Jednou rukou otevři dvířka klece,v druhé drž pochoutku,např.čerstvou pampelišku. Svou rukou nejdříve prohrábni podestýlku v kleci.Tím zvířeti usnadníš kontakt, protože budeš mírně načichlí jeho vůní.Krmení mu podej trochu shora.Přitom potichu vyslovuj jeho jméno.Protáhle řečené fááájn působí uklidnujícím dojmem.
3.První výlet do pokoje Až dosud se morče naučilo spojovat s tebou jen to pozitivní.Získanou důvěru je možno dále posilovat.Postav takoví druh mostu,aby morče snadno vyšlo z klece. Zeleným krmivem jej vylákej ven a na poloviční cestě mu dej trochu ochutnat. Úplně stejným spůsobem vylákej morče spět do klece.Uvedený pokus opakuj vícekrát.
4.Žádný strach Morče niní hledá kontakt s tebou a nechá se podrbat pod bradou.Postupuj při tom obezřetně.Tvému novému kamarádovi takové mazlení dělá moc dobře. Pomalu si můžeš dovolit pohladit ho jedním prstem po zádech.Z jednoho prstu bude časem celá jemná ruka a morče bude krotké.
5.Zpečetené přátelství Tvůj ustrašený čtyřnožec má k tobě niní důvěru a získal odvahu k poznávání okolí. Tu a tam morče rádo absolvuje přestávku na krmení.Niní zažiješ,jak může být morče zvědavé.Dávej ale pozor ,aby se morče mohlo nerušeně vrátit do své klece.Ta je pro něj místem největší jistoty.
6.Úplná uvolněnost Z ustaraného morčete náchylné ke stresům se vyvíjí malá zvířecí osobnost,která se dokáže s novými situacemi v okolním prostředí mnohem snadněji vypořádat. Spojení mezi ním a tebou je niní tak silné,že si hraje v tvé přítomnosti.Jde o imořádný důkaz důvěry,protože morčata si hrají pouze tahdy,když jsou naprosto uvolněná.

Hraní s morčetem

15. července 2009 v 20:23 | Andrea |  Zábava s morčetem
Dobrodružné hřiště pro morčata
Morčata jsou považována za milá,avšak hloupá zvířata.Pokud je
ale zabavíme jejich přirizené bázně,zjistíme,že se jedná o neodůvodněný
předsudek.Morče se rádo vydává na objevitelskou cestu.Očenichá všechno,
co mu přijde mezi tlapky.Každý předmět je otestován hlodáky a každá trochu
zvýšená plocha slouží jako místo pro sledování okolí.

Teréní úpravy pro hraní

Schody
Schody se stávají z porobetonovích kostek, které dostaneš v každých
stavebninách.Ostré hrany je zapotřebí uhladit.Původně šedé kameny
je možné zkrášlit pomocí zdravotně nezávadných barev.

Kořen
Dekorativní kořen pochází původně z odborného obchodu pro teraristy
popřípadě akvaristy.Ale i pro morčata může být zajímavím prvkem.

Most
V odborných obchodech nabízejí most z pálené hlíny.Morčata jej ráda používají
nejenom k přelézání ale i jako prolézačku.

Blog spojen...

15. července 2009 v 9:07 | Andrea
Tak jak vidíte podle desingu tak blog už je spojen i s tím o morčatech!Takže odteď je můj blog o křečcích a morčatech.Tak snad mi SB zůstanou no..Bude tu i pár nových SB..No a taky časem přibydou i nové rubryky..No to je prozatím vše...No a prosím komu se chce tak mi pls nakrmte příšerku není tam obrázek ale feed me tak ji pls nakrmte(je dole v menu)...

Fascinující schopnosti část 3!

11. července 2009 v 20:53 | Andrea |  Zajímavosti
Přední tlapky - jsou vybaveny čtyřmi prsty a zakrnělím palcem.Na zadních tlapkách má křeček pět prstů,přičemž jejich měkká bříška křečkovi usnadnují pohyb i na delších trasách.

Lícní torby-Jsou neuvěřitelně roztažité,křeček v nich transportuje potravu a materiál na stavbu hnízda.

Zdroj:Moje knížka,kopíruj jen se zdrojem!!

Proužek ve výběhu!

10. července 2009 v 9:33 | Andrea |  Moji křečci
Tak tohohle křečka jsem vám ještě neukazovala je to ten 3..No dala jsem mu jméno proužek.Někomu se to zdá blbé ale mě se to líbí..Říkám mu tak proto že má bílí pruh na zádech.No dala jsem ho do výběhu.On je strašně rychlí takže se nedal vyfotit tím pádem mám jenom 2 fotky.Ale pořád lepší než nic ne?!A má trochu načervenalí očka ale mě se tak líbí.To je prozatím vše!


Jsem tu,novinky,Kulíšek..

6. července 2009 v 19:34 | Andrea |  Moji křečci
Tak jsem tady!!Právě před chvílí jsem dojeli..Jak ste si všimli mám nový krásný desing!Je od pav009!Libí?
No taky jsem přemýšlela že spojím svůj blog s blogem tímhle.Někteří jte si všimli že je můj=o).No nic se tu nezmění akorát tu bude pár článků o mích morčatech.Teda o morčeti..Rockynka včera zemřela že prý ji Čikytáček zlomil nohu a pak ji zavalil a ona umřela takže jsem hodně smutná pak vám řeknu více informací jak to s tím blogem bude....No a napadlo mě že sem dám článek o Kulíškovi jak byl ve výběhu.
Tady Kulíšek leze t domku a chystá se jít do výběhu.
Na houpačce.
Snad se vám líbí..Ahoj.