Blog o křečcích a morčatech!!
Prosím hlásněte pro Snížka ZDE!

Červen 2009

Dlouho tu nebudu!

21. června 2009 v 19:34 | Andrea
Tak teď tu dliuho nebudu protože jedu na dovolenou na 2 týdny..Takže ode dneška už nic nenapíšu.No plosím nemažte si mě SB...PAK vám napíšu až se vrátím!=o) jo a jeden do Chorvatska.ČÁÁU a hezký PRÁZDNINY!(a dobry vysvědčka).

Jak se stalo z křečka domácí zvíře

17. června 2009 v 13:56 | Andrea |  Zajímavosti
Jak se stalo z křečka domácí zvíře
Domestikace křečka zlatého se odehrála během několika desetiletí takříkajíc přímo před našima očima
-jejich počet se dnes v České republice odhaduje na několik stovek tisíc zvířat.
Křečci zlatí se dostali v roce 1938 přes Anglii do USA.Po druhé světové válce byli křečci jako ideální pokusná zvířata opět přivezeni do Evropy.Za velmi krátkou dobu začal raketový vzestup jejich oblíbenosti jako domácích zvířat.Jsou to totiž zvířátka velice vitální a životaschopná.
Životní pout křečíků není přesně zmapována,ale chovný základ byl jistě větší než u křečků zlatých.I oni byli často chváni jako laboratorní zvířata.

Tak snad se vám ten článek líbí.

Diplomy za bleskovku!

14. června 2009 v 7:38 | Andrea |  Diplomy ode mě pro mě
Tak povím vám jen 1 člověk měl správně zodpovězené všechny otázky.Všichni ste měli chybu v otázce č.2.Všichni křečci zlatí pochází ze 4 zvířat.Ale nevadí no přece jen máte diplom.
Tak snad se vám líbí=o).

Bleskovka 4!

11. června 2009 v 20:38 | Andrea |  Bleskovky
1. 3 jména křečků začínající na K
2. Z kolikati křečků pocházejí křečci zlatí?a-3
b-4
c-5
3. Nějaké 2 věci o křečku polním
4. Nějaké 2 věci o křečku džungarském

To je zatím vše sand to zvládnete!.Diplom dostane každý!Ale ty správně zodpovězené budou jinačí.

Jejda...

10. června 2009 v 16:11 | Andrea
Tak omlouvám se že sem tu nebyla ale byla jsem ut-str na výletě..Tak se moc omlouvám a pls SB nemažte si mě díky..Ale dnes už nic nepřidám protože sem teď přijela..

Lilinka ve výběhu

6. června 2009 v 11:59 | Andrea |  Moji křečci
Tak Lili byla po delší době ve výběhu!Udělala sem mezitím spustu věci(do toho výběhu).Myslím že se to Lili líbilo.Akorát sem se bála že se sekne v některé z ruliček protože je opravdu velká.Ale nesekla se což mi udělalo radost.Pořád jen prolézala a skoumala.Byla zábava ji pozorovat.Akorát sem ji trochu nestačila protože byla hodně rychlá.Takže budou fotky ale mázlí protože byla fakticky rychlá jako střela!.No tak tady jsou fotky!
Tak snad se vám ty fotky aspon trochu líbí.

Kulíšek

3. června 2009 v 13:50 | Andrea |  Moji křečci
Tak nafotila sem pár fotek Kulíška ale nic moc mno...Jsou mázlí je totiž ještě divoký a neochočený mno..Ale na tom se zapracuje..Myslím že se zabydlel, věčně jezdí v kolotoči.Ale je trochu hubený..Snažím se mu dávat víc on to jako sní ale moc jezdí.Ale on sa popraví snad mno.Fotky bych vám dala i dřív jenže on je vzůru brzi ráno a pozdě večer.Já poznám že je vzhůru i když sem v kuchyni.Víte jak?To kolečko trochu vrže takže hned poznám že je vzhůru.Tak a teď na ty fotky!
Jo a chci se omluvit že sou tmavý a že jsou přes mříže.On by mi jinak zdrhl.Ale i tak je to dobrý ne?